Фондові ринки
Індекс Dow Jones Indus. Avg впав на 1,44%, Nasdaq Composite знизився на 2,74%, S&P 500 втратив 2,05%, а S&P/TSX Composite Index - 1,13%. Мексиканський Mexico IPC Index впав на 1,20%, а бразильський Bovespa Index - на 1,28%.
Сьогодні фондові ринки значно знизились, незважаючи на зростання індексу впевненості споживачів, росту ділового клімату та стану ринку праці. Заворушення у Лівії та зростання напруження на Близькому сході нівелювали ці позитивні сигнали відновлення економіки США. Індекс цін на житло знизився у грудні на 2,4%, що є найбільшим падінням за останні 3 роки.
Валютні ринки
Сьогодні долар США посилив свої позиції до основних валют на світовому валютному ринку. Євро знизився до $1,3654. Британський фунт впав до $1,6130. Долар щодо єни знизився до 82,7485.
Підтримки долару додали позитивні дані з США, про зростання впевненості споживачів, росту ділового клімату, позитивні корпоративні дані, а також зростання попиту на безпечні активи внаслідок заворушень на Близькому Сході. Євро дещо відіграв втрачені раніше позиції після заяви представника ЄЦБ Мерша про можливість перегляду в напрямку зростання очікуваної інфляції та процентних ставок. Підтримки єні проти долара додало падіння дохідності казначейських зобов’язань США до мінімуму за останні 3 тижні.
Товарні ринки
На Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) ціни на березневі ф’ючерси на поставку нафти марки WTI зросли до 94,07 доларів за барель, а квітневі марки Brent знизились до 105,93 доларів.
Нафта виросла після зростання напруги у країнах Близького Сходу та північної Африки. В Тріполі демонстранти вимагають відставки Президента Моаммара Кадафі, що править країною вже 42 роки поспіль. Ходять чутки про перестрілки на вулицях столиці. Ці конфлікти та заворушення створюють песимізм щодо видобутку та поставок нафти.
На COMEX (підрозділ Нью-йоркської товарної біржі) лютневі ф’ючерси на золото зросли в ціні до 1397,4 доларів за унцію, а на срібло - до 33,060 доларів. Ціна на лютневі ф’ючерси на мідь знизилась до 4,3100 доларів.
Золото зросло, а срібло піднялось до максимуму за більш ніж 30 років на фоні заворушень на Близькому Сході, що підвищило попит на метали як засіб хеджування. Мідь впала після того, як зростання ціни на нафту може викликати уповільнення економічного зростання та попиту на мідь. Крім того, пропозиція перевищила попит у листопаді, а запаси міді зросли. Це також відбилось на динаміці міді.