Фондові ринки
Індекс Dow Jones Indus. Avg зріс на 1,59%, Nasdaq Composite піднявся на 1,84%, S&P 500 набрав 1,72%, а S&P/TSX Composite Index - 0,50%. Мексиканський Mexico IPC Index зріс на 0,73%, а бразильський Bovespa Index - на 1,28%.
Американські фондові ринки зросли головно через несподіване зниження вимог по допомогу з безробіття у США. ФРС зазначили, що ринок праці покращується, а окремий звіт показав ріст роздрібних продажів та ріст сектору послуг найшвидшими темпами з 2005 року. Ці дані разом зі зниженням цін на нафту сприяли найбільшому росту американських фондових ринків з початку року.
Завтра очікується важлива інформація про зайнятість в несільськогосподарських галузях США, рівень безробіття, середня погодинна оплата праці, а також виробничі замовлення. Ці дані можуть суттєво вплинути на ринки.
Валютні ринки
Сьогодні долар США втратив свої позиції до основних валют на світовому валютному ринку. Євро зріс до $1,3966. Британський фунт впав до $1,6275. Долар щодо єни зріс до 82,4128.
Євро зріс до 4-місячного максимуму проти долара та єни, як Президент ЄЦБ Тріше зазначив про можливість підняття процентних ставок з наступного місяця для зупинення розвиваючої інфляції. Долар зріс до максимуму проти єни як вимоги по допомогу з безробіття в економіці США несподівано знизились, хоча аналітики прогнозували їх зростання. Долар зріс по відношенню до 9 з 16-ти найбільших торговельних партнерів США. Швейцарський франк знижується другий день поспіль проти євро, втративши 1,3% до 1,2970.
Товарні ринки
На Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) ціни на травневі ф’ючерси на поставку нафти марки WTI знизились до 103,02 доларів за барель, а марки Brent - до 114,68 доларів.
Нафта впала з 29-місячного піку після пропозиції Венесуели бути посередником у врегулюванні конфлікту з Лівією, третім найбільшим постачальником нафти в Африці. Як відомо, сили лояльні до Муамара Каддафі намагались захопити найбільший нафтовий порт, з використанням військових літаків, а лідери опозиції закликали іноземні держави втрутитись.
На COMEX (підрозділ Нью-йоркської товарної біржі) березневі ф’ючерси на золото знизились в ціні до 1417,0 доларів за унцію, а на срібло - до 34,175 доларів. Ціна на лютневі ф’ючерси на мідь зросла до 4,4815 доларів.
Золото та срібло впало, так як Венесуела запропонувала бути посередником для врегулювання конфлікту в Лівії, в ситуація стала менш напруженою. Несподіване покращення стану ринку праці в США, зростання промислового виробництва Південної Кореї підкріпили оптимізм щодо подальшого відновлення світової економіки. Можливість зростання процентної ставки ЄЦБ теж спричинило до зниження благородних металів як засобу страхування ризиків. Мідь зросла до 2-тижневого максимуму на фоні зниження стурбованості щодо падаючого попиту на цей метал. Падіння нафти та сигнали про відновлення економіки США відновили оптимізм щодо майбутнього попиту міді.
Березневі ф’ючерси на пшеницю зросли до 7,904 доларів за бушель. Ціни на пшеницю зросли, на фоні звіту ООН про зростання цін на харчові продукти до максимуму у лютому, і прогнози щодо подальшого зростання цін на зерно.